This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
swidwin.prv.pl
Świdwin - część wschodnia PDF Drukuj Email
Turystyka - Szlaki piesze i rowerowe

Szlak rozpoczyna się w Świdwinie w pobliżu dworca PKP. Ulicą Kołobrzeską zmierzamy na północ, następnie po opuszczeniu miasta, po minięciu stacji paliw, odbijamy w prawo, aby drogą powiatową nr 314 dotrzeć do wsi Bystrzynka, gdzie skręcamy przez tory kolejowe w lewo, w stronę miejscowości Bystrzyna. Warto tu obejrzeć dwa pomnikowe dęby szypułkowe, rosnące z prawej strony szosy. Tuż obok znajduje się jezioro Bystrzyno Małe, szczególnie lubiane przez wędkarzy, którzy często rozgrywają tu zawody wędkarskie. Z Bystrzyny udajemy się dalej prosto, do Białego Zdroju, skąd skręcamy drogą gruntową w prawo, do jednego z największych kompleksów leśnych w powiecie świdwińskim - właśnie tutaj zaczynają się lasy Puszczy Koszalińskiej. Drogą leśną udajemy się na wschód, mijając po drodze w odległości 1,5 km leśną wieżę obserwacyjną, z której przy dobrych warunkach atmosferycznych widać Białogard, Karlino, a nawet oddalone o 40 km przedmieścia Kołobrzegu. Ponadto po lewej stronie drogi, ok. 3 km od Białego Zdroju, mijamy największy w powiecie użytek ekologiczny "Bystrzyno", obejmujący wielkie połacie torfowiska wysokiego zarastającego jezioro Bystrzyno Wielkie. Docieramy do wsi Nielep, gdzie skręcamy w drogę brukową w lewo. Za kościołem skręcamy w lewo, w kierunku Dąbrowy Białogardzkiej. Przed Dąbrową, przy krzyżu, udajemy się drogą asfaltową z powrotem w kierunku Świdwina, przez Rogalino, gdzie warto zatrzymać się przy pomnikowym dębie szypułkowym, następnie przez Niemierzyno i Bystrzynkę.